Тъндър победи Маверикс със 135-86, за да спечели поставения под номер 1 в Западната конференция
AP News | 2024-04-14 | 00:17:18

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Шай Гилгеус-Александър вкара 15 точки в едно полувреме и Оклахома Сити Тъндър надмина Далас Маверикс 135-86 в неделя, за да спечели номер 1 в плейофите на Западната конференция.

Оклахома Сити завърши със същия рекорд 57-25 като Денвър Нъгетс, но притежава тайбрека. Тъндър не са завършвали като първи поставени от сезон 2012-13.

Аарън Уигинс отбеляза 14 точки, а Чет Холмгрен имаше 13 точки и 9 борби за Тъндър, които спечелиха петата си поредна победа, за да затворят редовен сезон.

Тъндър влезе в деня в тристранно равенство с Нъгетс и Тимбъруулвс за най-добър рекорд в Западната конференция. Това беше първият път в историята на НБА, в който три отбора влязоха в последния ден от сезона с равенство за лидерство в конференцията.

Тъндър ще трябва да изчакат края на турнира Play-In, за да научат своя първи кръг противник.

Лидерът по точки в НБА Лука Дончич и звездният гард Кайри Ървинг бяха сред четиримата титуляри, на които Маверикс дадоха почивка. Дончич имаше болки в левия глезен, а Ървинг имаше болки в лявото сухожилие. Маверикс вече бяха спечелили номер 5 и мач в първия кръг с Лос Анджелис Клипърс.

Брандън Уилямс вкара 22 точки, а Оливие-Максенс Проспер добави 15 за Маверикс.

Оклахома Сити поведе с 11-0, след като Маверикс пропуснаха първите си четири удара. Тъндър водеше с 39-22 в края на периода.

Оклахома Сити водеше с 82-41 на полувремето. Отборът постави най-висок сезон за точки за полувремето и падна на една точка по-малко от рекорда на Thunder за точки за полувремето, след като пропусна удар от предното желязо при зумера. Оклахома Сити стреля 60,4% от терена преди почивката.

Гилджъс-Александър, Джейлън Уилямс и Чет Холмгрен седнаха в началото на второто полувреме с мача под контрол. Оклахома Сити достигна границата от 100 точки 3:30 часа преди края на третата четвърт и поведе със 101-49 след двойка наказателни удари на Бисмак Бийомбо. Оклахома Сити водеше със 108-57 в края на третия.

Маверикс: Посетете Лос Анджелис Клипърс в мач 1 от серия от плейофи на Западната конференция.

Thunder: Ще бъде домакин на мач 1 от серия от плейофи на Западната конференция.